• 1
  • 2
  • 3
  • 4

gabiony-pletene-banner2

Pletené gabiony

Pletené gabiony se vyrábí z drátěné sítě se šestiúhelníkovými oky, tzv. hexagonální síť. Při výrobě se vždy jeden drát obtáčí dvakrát kolem druhého, proto se v odborném slangu tomuto pletivu také říká dvou zákrutové. Technologie dvojitého zákrutu je zárukou vysoké pevnosti konstrukce. Díky tomu nedochází k rozplétání sítě ani v případě porušení drátu na některém místě konstrukce. 

 

Nejčastější používaný průměr drátu je 2,7mm. Velikost šestihranných ok je 80x x100 mm. Gabion z pletené sítě se vyrábí jako ucelený prvek sestavený ze všech bočních stěn, dna, víka a dělících příček.  Pletené gabionové koše dodáváme v rozloženém stavu. Jsou uložené na sobě a svázané do balíku. Při montáži je třeba porovnat hrany a hrany sešít vázacím drátem nebo „C“ sponami.

 

Pletené gabiony mají široké uplatnění při výstavbě opěrných zdí a úpravě břehů řek nebo vodních nádrží. Jsou ohebnější než svařované gabiony a tím mají lepší schopnost kopírovat terén. Kvůli této vlastnosti nejsou doporučeny pro výstavbu samostatně stojících plotů.

 

Technické parametry pletených gabionů:


 

Velikost oka: 80 x 100 mm
Průměr drátu pletiva: 2,7 mm s okrajovým drátem 3,4 mm
3,0 mm s okrajovým drátem 3,9 mm
Povrchová úprava drátu: silný nános zinku
silný nános slitiny zinku a hliníku
možnost doplnění o 0,5 mm tlustou vrstvu PVC 

Typy pletených gabionů:


-       Gabionové koše 
-       Gabiony s kotvící sítí “TatraMesh” 
-       Gabionové matrace 
-       Gabionové vaky